Zdrowie i Uroda

Jak poradzić sobie z groźnymi kleszczami?

Eksperci nie mają wątpliwości. Chodzi o to, że mnóstwo osób kompletnie nie wie, jak radzić sobie z kleszczami. Jest też tutaj inny problem. Są bowiem osoby, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak te pajęczaki są dla nas groźne. Trzeba natomiast wiedzieć, że mogą one spowodować prawdziwe spustoszenie w aspekcie prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Czy istnieje skuteczna ochrona przed tymi pasożytami? Jak można ją realizować w trakcie najbliższych tygodni? Jakie preparaty będą dobrym wyborem? O tym wszystkim dowiecie się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Jest mnóstwo rodziców, którzy chronią jak mogą swoje pociechy przed tymi pajęczakami. To bardzo dobra postawa. W końcu kleszcze mogą być nosicielami rozmaitych chorób. Mowa tutaj o takich dolegliwościach, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub kleszczowe zapalenie mózgu. Co z tym zrobić, aby uchronić się przed tego typu pajęczakami? Między innymi można na przykład starać się nie chodzić w miejsca, w jakich te kleszcze występują. Trudno jest jednak całkowicie zrealizować to zadanie. Zwłaszcza, że kleszcze są obecne w rozmaitych lokalizacjach. Może to być ogród, park, las, tereny nad jeziorem itp. Przecież nie będziemy siedzieć przez całe lato w domu z tego powodu, prawda? Z drugiej strony bez sensu jest też zakładanie długich elementów garderoby. Szczególnie teraz, kiedy warunki atmosferyczne są naprawdę mało sprzyjające z powodu wysokich temperatur. Zresztą, to i tak całkowicie nie rozwiązuje naszego problemu. Chodzi o to, że kleszcze wybierają na przykład skórę na głowie, szyję itp. Nikt nie będzie zakładał czapki lub szalika!

Właśnie dlatego coraz więcej osób stosuje preparaty przeciwko kleszczom. Nie wszystkie elementy tego typu są jednak do końca dobrym wyborem. Chodzi nam o to, że niektóre specyfiki zawierają bowiem silnie toksyczne DEET. To natomiast groźna substancja szczególnie dla dzieci albo kobiet w ciąży. Dobrym wyborem jest zatem Kick The Tick Max Repelent Plus. To produkt rekomendowany przez fundację na rzecz zwalczania kleszczy oraz profilaktyki w chorobach odkleszczowych. To preparat o skutecznym działaniu. Poza tym jego skład nie stwarza zagrożenia dla naszego zdrowia. Zawiera między innymi takie składniki, jak citriodiol, butyloacetyloaminopropionian etylu oraz ikarydyna. Gwarantuje nam nawet kilka godzin ochrony przed kleszczami.

Bardzo ważne jest to, aby mimo wszystko sprawdzać naszą skórę i oglądać swoje ciało po spacerze w parku, po zabawie dzieci w ogrodzie itp. Po to, aby w razie czego zastosować specjalny zestaw do wyciągania kleszczy. Można wybrać Kick the Tick (sporo osób decyduje się też na specjalne spraye zamrażające dołączone do rozszerzonego zestawu).

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/skuteczna-ochrona-przed-kleszczami-czy-jest-w-ogole-mozliwa/